Aktualności

Masaże dla kobiet w ciąży – Warszawa, Wawer

2019-05-07

Relaksujący i odprężający masaż dla przyszłych mam

Ciąża, dla chyba dla każdej kobiety jest pięknym czasem, bo przecież oczekujemy, aż na świat przyjdzie nowe życie. Ważne jest jednak, aby odpowiednio zadbać o siebie w tym stanie. Kobiety w ciąży, mogą odczuwać ból w wielu różnych miejscach, a zwłaszcza na kręgosłupie. W takich sytuacjach, zaleca się odpowiednie masaże. Masowanie pleców, z pewnością przyniesie ulgę, zaś jeśli chodzi o brzuch, można zapobiec powstaniu rozstępów. My, jako Centrum Medycyny Naturalnej w Warszawie - Wawer, specjalizujemy się właśnie w tego typu zabiegach, o których przeczytacie dalej.

Masaże egzotyczne Warszawa, Wawer

Masaże dla przyszłych mam, to doskonały zabieg, który jednocześnie pielęgnuje i relaksuje. Trzeba jednak mieć na uwadze, aby był on bezpieczny i przebiegał w odpowiednich warunkach. Głównymi powodami, które nakłaniają do skorzystania z takiej usługi, to na pewno zmęczenie, które wzrasta z każdym, kolejnym miesiącem. Jest ono wywołane coraz cięższym brzuchem, który dodatkowo może wywołać ból kręgosłupa i obrzęki na nogach. Bardzo ważną kwestią podczas masażu kobiety w ciąży jest odpowiednie ułożenie. Pacjentka powinna leżeć na boku, bądź na plecach. Te pozycje są najbardziej bezpieczne. Możliwe jest również wykonanie zabiegu na półsiedząco. Zadaniem takiego masażu jest przede wszystkim rozluźnienie, poprawienie krążenia, likwidacja bólów kręgosłupa, stawów. Cały zabieg polega na uciskaniu i masowaniu odpowiednich punktów na ciele.  W ten sposób rozluźniane są mięśnie i pojawia się uczucie relaksu. Kolejną korzyścią z masażu, jaką może zyskać kobieta w ciąży, jest łatwiejsze zasypianie. Zmniejszane jest również napięcie wywoływane przez stres.
Zadaniem masażysty, jest wykonywanie spokojnych, łagodnych i rytmicznych ruchów. Całe spotkanie można też urozmaicić relaksacyjną muzyką, pachnącymi olejkami i aromatycznymi kadzidełkami. Przyszła mama, może oczywiście dużo wcześniej poprosić o powąchanie, gdyż bardzo często można spotkać się z przewrażliwieniem, jeśli chodzi o różne zapachy.

Masaże Warszawa, Wawer

W gabinetach kosmetycznych, bardzo często wykonuje się także masaże ujędrniające, w okolicach brzucha. Działa to zapobiegawczo na rozstępy oraz poprawia kondycję skóry. W ten sposób, zwiększamy jej odporność. Skóra, jest także bardziej dotleniona i ukrwiona, co wspomaga jej regenerację. Z masażu mogą korzystać również kobiety, które już walczą z rozstępami. Początkowo dobrze jest wykonać peeling całego ciała (ułatwia wchłanianie balsamów). Następnie, poprzez zastosowanie: odpowiednich olejków; różnych, bezpiecznych kosmetyków, można osiągnąć niewiarygodne efekty. O tym jednak musicie przekonać się same. Centrum Medyczne Trea zaprasza!

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie