Aktualności

Refleksoterapia, refleksologia – Warszawa, Wawer

2019-01-02

Refleksologia w dwóch teoriach. Cała magia ukryta w dłoniach i stopach...

Pojęcie refleksologii można poznać, wzorując się na dwóch teoriach. Jedna z nich, pochodzi od Williama Fitzgeralda. W późniejszym czasie, została szerzej opisana przez Eunice Ingham. Terapeutka, obecnie nosi tytuł matki współczesnej refleksologii. Teoria mówi o nerwach biegnących przez ciało człowieka, które kończą się na palcach stóp i dłoni. Ścieżki te nazywane są zonami – to właśnie na nich odbywa się stymulacja, jaka pozwala wpłynąć na różne części ciała. Druga teoria pochodzi z dalekiego wschodu i ma ona związek z przepływem energii. Chińczycy twierdzą, iż przez ludzkie ciało przebiegają różne ścieżki, inaczej meridiany, w których to zbierana jest energia życiowa nazywana chi. Ma ona zakończenie w stopach. Terapeuta poprzez stymulację receptorów, jest w stanie przywołać prawidłowe krążenie w organizmie.

Warszawa, Wawer: refleksoterapia – poszczególne punkty na stopie

Refleksy mają swoje miejsce na stopie po obu stronach – podeszwowej i grzbietowej. Prawa stopa odpowiada za organy, należące do prawej strony ciała. Wyjątkiem jest jednak linia głowy, występuje tutaj odwrotność. Palce prawej stopy, odpowiedzialne są za narządy występujące po lewej stronie głowy, czyli np. lewe oko i ucho. Do poszczególnych stref można zaliczyć różne linie, które odpowiadają za obszary takie jak:

  • linia barku – znajduje się zaraz pod plecami, powyżej swoje miejsce ma strefa odpowiedzialna za organy należące do głowy.
  • linia przepony – występuje na podbiciu stopy i odpowiada za górną część jamy brzusznej a składają się na nią organy takie jak: żołądek, wątroba, trzustka, dwunastnica, śledziona i nerki.
  • linia miednicy – zlokalizowana jest na pięcie, odpowiada za dolną część jamy brzusznej, w której mieszczą się: jelito cienkie i grube, moczowody, pęcherz moczowy. Linia ta, dotyczy również narządów rozrodczych (jajników, jąder).

Refleksologia – Warszawa: co składa się na zabieg?

Zanim pacjent weźmie udział w zabiegu, najpewniej zostanie poproszony prze terapeutę o przygotowanie stóp. Należy wówczas pozbyć się zbędnego naskórka, poprzez rozmiękczenie tkanek, które później wystarczy usunąć za pomocą pumeksu. W ten sposób, cały zabieg będzie bardziej efektywny. Kolejną rzeczą, jaką należy wykonać przed zabiegiem, to namoczeni stóp w ciepłej wodzie z solą. Po tych czynnościach, osoba prowadząca, stara się również rozluźnić ścięgna i więzadła, rozgrzewając je, czyli krótko mówiąc, jest to wstępny masaż stóp. Podczas tego, początkowego etapu, można wiele stwierdzić. Jeżeli pacjent, odczuwa np. ból, sztywność w dużym palcu stopy, świadczy to o problemach występujących na karku i kręgosłupie. Tak dokładny zabieg refleksoterapii stóp, możemy zapewnić wszystkim mieszkańcom Warszawy, dzielnicy Wawer, dlatego korzystając z okazji, zapraszamy do naszego gabinetu, który funkcjonuje już od 2005 roku. Aby poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami!

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie