Aktualności

Refleksoterapia refleksologia Warszawa Bródno

2019-03-21

Zabiegi z zakresu refleksologii mogą przynieść ulgę w wielu dolegliwościach zdrowotnych.

Dzięki zabiegom z zakresu refleksoterapii wiele różnych dolegliwości fizycznych może się zmniejszyć lub na stałe ustąpić. Nawet w sytuacji, gdy bezradna jest medycyna, cenna wiedza z zakresu refleksologii może okazać się panaceum na ból, choroby i inne zaburzenia w funkcjonowaniu ciała.

Refleksoterapia Warszawa Bródno

Układ nerwowy jest bardzo złożonym i skomplikowanym tworem w organizmie człowieka. Za jego pomocą wszystkie części ciała połączone są z mózgiem i mogą wymieniać z nim informacje. Na ludzkiej stopie znajduje się 7200 zakończeń nerwowych. Odpowiednia stymulacja tych zakończeń nerwowych może w niezwykły sposób wpłynąć na stan narządów ciała – przywrócić równowagę ich funkcjonowania, zmniejszyć objawy, a nawet cofnąć rozwijające się choroby - dzięki pobudzaniu pracy całych układów, a także poszczególnych narządów i gruczołów, a w ten sposób - regulowaniu zachodzących w organizmie przemian chemicznych.

Refleksoterapia to terapia oparta na wiedzy o refleksach – znajdujących się w stopach i dłoniach zakończeniach nerwowych, które mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi częściami ciała. Podczas zabiegu terapeuta uciska refleksy kciukiem i pozostałymi palcami z jednostajną siłą, pod określonym, zmiennym kątem działania i w ściśle określonej kolejności.

Refleksologia Warszawa Bródno

Refleksologia nie jest częścią konwencjonalnej medycyny, jednak w wielu krajach jest stosowana szpitalach, domach opieki i innych palcówkach medycznych jako cenne uzupełnienie stosowanych tam zabiegów. Choć refleksolog nie jest lekarzem, ma bardzo rozległą wiedzę na temat anatomii i fizjologii człowieka. Wiedza ta pozwala mu na przeprowadzanie zabiegów o udowodnionej skuteczności w zakresie poprawy zdrowia i samopoczucia pacjentów z różnymi dolegliwościami.

Dzięki refleksologii można osiągnąć bardzo wiele cennych efektów zdrowotnych: poprawę krążenia, rozluźnienie układu nerwowego i mięśniowego, zlikwidowanie bólu różnych części ciała, poprawę samopoczucia psychicznego, odzyskanie równowagi w organizmie. Terapie manualne są bezinwazyjne i bezpieczne, a przy tym uniwersalne i przede wszystkim skuteczne.

Chcesz skorzystać z refleksoterapii w swojej okolicy? Jeśli jesteś mieszkańcem Bródna lub innej dzielnicy Warszawy, możesz umówić się na wizytę w naszym gabinecie. Zapraszamy do kontaktu oraz do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie