Aktualności

Refleksoterapia refleksologia Warszawa Praga

2019-03-11

Na czym polega refleksoterapia i na jakie dolegliwości może pomóc?

Dzięki refleksoterapii można nie tylko skutecznie poprawić swoje samopoczucie, ale także pozbyć się wielu fizycznych dolegliwości organizmu. Tego rodzaju terapia manualna pomogła już wielu ludziom, którzy są żywym przykładem jej skuteczności.

Refleksoterapia Warszawa Praga

Na czym polega refleksoterapia? Jest to metoda terapeutyczna, której celem jest wyeliminowanie dolegliwości poszczególnych części i narządów ciała za pomocą odpowiedniej stymulacji wybranych punktów na stopach, dłoniach lub twarzy. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu jednego narządu lub układu przekładają się na problemy w innych, a równowaga całego organizmu jest zaburzona. Dzięki refleksoterapii można dotrzeć do źródła problemu – bólu, choroby, błędnego funkcjonowania – oraz wyeliminować go, wywołując pożądane reakcje organizmu za pomocą stymulacji manualnej. Zabiegi z zakresu refleksoterapii są dostępne między innymi w okolicy warszawskiej Pragi – zachęcamy do skorzystania z nich w naszym gabinecie.

Refleksologia Warszawa Praga

Wyżej popisane zabiegi oparte są na dziedzinie wiedzy zwanej refleksologią. U jej podstaw leży założenie, że organizm ludzki jest czymś więcej niż tylko sumą poszczególnych układów. Stanowi całość, w której każda część jest uzależniona i wpływa na inne. Na stopach, dłoniach i twarzy znajdują się punkty reflektoryczne, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Ich odpowiednia stymulacja pozwala na przywrócenie równowagi w części dotkniętej chorobą oraz na powrót do zdrowia nawet wtedy, gdy inne metody medyczne nie zadziałały.

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna, ale jednocześnie może dać bardzo wyraźne efekty i niepodważalną poprawę stanu zdrowia. W wielu krajach stosuje się ją pomocniczo przy konwencjonalnym leczeniu pacjentów. Warto zainteresować się nią w przypadku różnych dolegliwości i chorób związanych z układem krwionośnym, trawiennym, oddechowym czy nerwowym. Refleksoterapia pomaga także po różnego rodzaju urazach i wypadkach, wspomaga rekonwalescencję po chorobach i zabiegach, poprawia samopoczucie psychiczne i eliminuje przyczyny bólu różnych części ciała, w w tym między innymi głowy, pleców i kończyn.

Zapraszamy mieszkańców Pragi do skorzystania z naszych usług – niech dorobek refleksologii pomaga kolejnym osobom w powrocie do zdrowia i lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie