Aktualności

Refleksoterapia refleksologia Warszawa Tarchomin

2019-04-16

Skorzystaj z zabiegów w Warszawie w swojej okolicy.

Gdy boli Cię głowa, nie musi to oznaczać problemów zdrowotnych w obrębie głowy. Gdy masz problemy trawienne, przyczyna może leżeć zupełnie poza układem pokarmowym. Holistyczne podejście do organizmu człowieka oparte jest na założeniu, że wszystkie części i narządy ciała są ze sobą połączone w jeden spójny system. Gdy gdzieś w organizmie pojawiają się nieprawidłowości, efekty można wkrótce zauważyć w pozostałych jego częściach. Odkrycie pierwotnego źródła problemu i pozbycie się go pozwala na przywrócenie równowagi całemu ciału, a w konsekwencji na wyeliminowanie najróżniejszych dolegliwości – nawet tych, z którymi nie radzi sobie medycyna. Jedną z metod stosowanych w tym celu jest refleksoterapia.

Refleksoterapia Warszawa Tarchomin

Refleksoterapia to rodzaj terapii manualnej, której celem jest pobudzenie reakcji fizjologicznych w organizmie w taki sposób, aby uruchomiły się procesy samoleczenia i aby w ciele ponownie zaistniała pierwotna równowaga. Metoda ta pomaga w różnych dolegliwościach, począwszy od bólu głowy, pleców czy mięśni, poprzez zmiany w obrębie narządów wewnętrznych, aż po problemy z krążeniem, oddychaniem i pozostałymi procesami zachodzącymi w ciele człowieka.

Na dłoniach i stopach znajdują się liczne zakończenia nerwowe. Są to tak zwane punkty reflektoryczne, które podczas zabiegu z zakresu refleksoterapii terapeuta uciska w odpowiedniej kolejności i z odpowiednią siłą. Dzięki temu impulsy płyną do wszystkich narządów i części w ciele, pobudzając procesy fizjologiczne. W konsekwencji serii zabiegów różnorodne dolegliwości doskwierające pacjentowi zaczynają znikać, a procesy w organizmie wyregulowują się.

Refleksologia Warszawa Tarchomin

Refleksologia to dziedzina oparta na wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Terapie manualne opracowane na jej podstawie pomogły już wielu ludziom w powrocie do dobrej kondycji i samopoczucia. Pomagają w wielu problemach zdrowotnych, a ponadto pozwalają zrelaksować się i poświęcić chwilę czasu samemu sobie – co jest bardzo istotne dla codziennej równowagi. Zabiegi są bezinwazyjne, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne. W wielu krajach stosuje się je pomocniczo przy leczeniu chorób w szpitalach i klinikach, a także jako formę masażu w domach opieki i innych placówkach medycznych i opiekuńczych. Przeciwwskazania do zabiegu to choroby zakaźne skóry oraz zakrzepica. Nie mogą też poddawać się mu kobiety w pierwszym trymestrze ciąży.

Zapraszamy mieszkańców Tarchomina i okolic do skorzystania z tych zabiegów w naszym gabinecie w Warszawie. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji telefonicznie lub osobiście.

 

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie