Aktualności

Refleksoterapia refleksologia Warszawa Wola

2018-12-19

Dzięki refleksologii można pozbyć się wielu uciążliwych dolegliwości zdrowotnych.

Refleksoterapia to metoda masażu leczniczego, która w ostatnich latach zdobyła na świecie ogromną popularność. Nie bez powodu! Jest to metoda oparta na holistycznym podejściu do organizmu człowieka. Osoby, które ją stosują, wychodzą z założenia, że stymulowanie określonych miejsc na stopach może wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu. Powstają w ten sposób określone reakcje fizjologiczne w organizmie, dzięki czemu stan zdrowia poprawia się, a dolegliwości, na które uskarża się pacjent, są niwelowane.

Refleksoterapia Warszawa Wola

Na jakie problemy może pomóc refleksoterapia? Ta metoda masażu stosowana jest przy bardzo szerokiej gamie dolegliwości. Korzystają z niej między innymi osoby cierpiące na:

  • bóle kręgosłupa i kończyn,

  • bóle głowy, migreny, schorzenia zatok,

  • bezsenność i problemy z koncentracją,

  • problemy trawienne (niestrawność, zgaga, nadwrażliwe jelita),

  • infekcje górnych dróg oddechowych,

  • infekcje układu moczowego,

  • egzemy.

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegów z zakresu refleksoterapii, np. żylaki, osteoporoza, występowanie cukrzycy, chorób zakaźnych oraz przewlekłych infekcji, przy których pojawia się wysoka gorączka. O wszystkim jeszcze przed zabiegiem ma obowiązek poinformować terapeuta.

Refleksologia Warszawa Wola

Na czym opiera się refleksologia? Inaczej jest nazywana terapią zonową, ponieważ u jej podstaw stoi założenie, że ludzki organizm dzieli się na "zony", czyli poszczególne strefy, których zakończenie znajduje się w stopach. Poprzez uciskanie określonych miejsc na stopach za pomocą kciuka i palców, refleksolog poprawia krążenie oraz stymuluje układ nerwowy. W efekcie zaburzone funkcje organizmu zaczynają wracać do normy, a dolegliwości pacjenta znikają. Metoda ta wspiera naturalny proces samoleczenia się organizmu.

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegów z zakresu refleksologii w Warszawie, jesteś mieszkańcem Woli lub innej pobliskiej dzielnicy, możesz skontaktować się w tym celu z naszym gabinetem. Chętnie przedstawimy Ci więcej szczegółów dotyczących tej metody oraz jej skuteczności. Warto skorzystać z metod, które przyniosły ulgę tysiącom ludzi – bez ingerencji lekarzy, stosowania leków oraz innych metod leczniczych. Zaufaj swojemu organizmowi i temu, że będzie naturalnie dążył do równowagi i zdrowia – z naszą pomocą. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie