Aktualności

Refleksoterapia refleksologia Warszawa Żoliborz

2019-02-20

Refleksoterapia pomaga pozbyć się wielu chorób i dolegliwości.

Refleksoterapia w ostatnim czasie zdobywa ogromną popularność na całym świecie. Ta niezwykła metoda masażu pozwala pozbyć się różnych dolegliwości w całym ciele, a wszystko dzięki umiejętnemu stymulowaniu określonych miejsc na stopach. Źródeł tej metody leczenia można doszukiwać się już w starożytności, jednak to dziś, dzięki tak szerokiemu dostępowi do informacji oraz łatwości w zdobywaniu wiedzy, najłatwiej jest skorzystać z tego cennego dorobku.

Refleksoterapia Warszawa Żoliborz

Zabiegi z zakresu refleksoterapii to terapia manualna polegająca na na masażu stóp. Nie jest to jednak „zwykły” masaż – tutaj wszystkie ruchy, każdy najmniejszy nacisk i stymulacja, są wykonywane świadomie, precyzyjnie i w celu osiągnięcia określonego efektu. Na stopach znajdują się „refleksy” – części bezpośrednio powiązane z poszczególnymi organami ciała. Jeśli któraś z części ciała choruje, boli lub nie funkcjonuje prawidłowo, nacisk na odpowiadającą mu część stopy pozwala odblokować przepływ energii w tym organie i pobudzić go do regeneracji, a więc w pewnym sensie uzdrowić.

Refleksoterapia to metoda alternatywna, która zdobywa coraz więcej zwolenników – przede wszystkim wśród osób, które doświadczyły jej działania na samych sobie. Nawet sceptycy przekonują się do zabiegów refleksoterapii, kiedy zauważają ich pierwsze efekty. Terapia jest dostępna w coraz większej ilości miast Polski – a Warszawie mogą z niej skorzystać także mieszkańcy Żoliborza, których zapraszamy do naszego gabinetu.

Refleksologia Warszawa Żoliborz

Wyżej opisane zabiegi są oparte na dziedzinie wiedzy zwanej refleksologią. Choć metody te stosowano już w starożytności, to współczesna refleksologia ma niespełna 100 lat i została rozpromowana przez amerykańską fizjoterapeutkę Eunice Ingham. W jej książkach można znaleźć bardzo szczegółową wiedzę na temat ludzkiego ciała oraz konkretnych technik leczniczego masażu stóp.

W Polsce zawód refleksologa jest zarejestrowany od 2005 roku. Aby uzyskać tytuł zawodowy, trzeba przejść szczegółowe szkolenie, odbyć praktyki oraz zdać egzamin, którego najważniejszą część stanowią pytania z zakresu anatomii człowieka. Dzięki tak dużym wymaganiom pacjenci poddający się zabiegom mogą mieć pewność, że trafiają w ręce profesjonalistów.

Zapraszamy osoby poszukujące specjalistów od refleksologii w Warszawie do kontaktu z naszym gabinetem. Chętnie przedstawimy szczegóły naszej oferty w tym zakresie.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie