Aktualności

Terapia czaszkowo-krzyżowa Warszawa Bródno

2019-03-20

Na jakie dolegliwości pomaga terapia czaszkowo-krzyżowa?

O terapii czaszkowo-krzyżowej zrobiło się w ostatnich latach szczególnie głośno, jednak tak naprawdę nie jest to wcale nowa metoda. Jest to terapia oparta na wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Dzięki niej można pozbyć się najróżniejszych dolegliwości, a zabiegom mogą się poddawać osoby w każdym wieku.

Na czym polega terapia czaszkowo-krzyżowa? Należy ona do terapii manualnych, co oznacza, że terapeuta używa siły dotyku i nacisku, aby pobudzić określoną reakcję ciała pacjenta. Uciskane są miejsca w obrębie kości krzyżowej, miednicy, klatki piersiowej i czaszki. Celem terapii jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych, usunięcie występujących w tych okolicach napięć i przywrócenie całemu organizmowi równowagi. Terapia oddziałuje na układ mięśniowy, nerwowy, krążeniowy, limfatyczny, oddechowy i hormonalny, poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych i eliminuje przyczyny wielu bolesnych dolegliwości.

Komu polecana jest terapia czaszkowo-krzyżowa? Mogą się jej poddać osoby, u których występują różne problemy zdrowotne: od bólów i napięć w obrębie kręgosłupa i głowy, poprzez choroby układu oddechowego czy pokarmowego, aż po zaburzenia w koncentracji, kłopoty z pamięcią czy zaburzenia osobowości. Zabiegi z tego zakresu mogą być doskonałym uzupełnieniem leczenia chorób przewlekłych oraz terapii po wypadkach i urazach.

Szukasz gabinetu w okolicach Bródna, który oferuje zabiegi z zakresu terapii czaszkowo-krzyżowej? Zgłoś się do nas – zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie