Blog

Badanie obciążeń organizmu

2019-07-24

EAV czerpie z założeń tradycyjnej chińskiej akupunktury.

Ciągłe zmęczenie, bóle różnego rodzaju, problemy gastryczne czy brak odporności… to tylko kilka z wielu przyczyn, które wielu z nas ma tendencję do bagatelizowania. A co się okazuje, te pozornie drobne objawy to wołanie organizmu o pomoc. Bowiem choroby powstają w momencie, kiedy organizm przegrywa walkę z obciążeniami, czyli mikroorganizmami, toksynami, zaburzeniami metabolizmu. Co zatem zrobić aby ustrzec się przed obciążeniami i znaleźć przyczynę choroby? Najlepszym sposobem jest wykonanie testu obciążeń w Makeda Clinic. W trakcie zaledwie jednej wizyty specjalista określi mapę toksyn organizmu, na podstawie której wywnioskuje jakie obciążenia Ci zagrażają oraz które z nich są odpowiedzialne za Twoją chorobę. 

Badanie obciążeń organizmu stanowi jeden z najdokładniejszych i najszybszych sposobów na prawidłowe określenie przyczyny powstawania choroby. Diagnoza w oparciu o nieinwazyjny elektroakupunkturowy test według dr Volla (EAV) jest wysoce skuteczna, stosowana i doceniana na całym świecie przez ponad 30 tys. specjalistów. Mianowicie to właśnie test obciążeń jako jedyny diagnostyczny test w pełni holistycznie wykrywa i rozpoznaje wszelkie obciążenia organizmu będące przyczyną powstawania chorób zarówno tych poważnych i tych mniej zagrażających naszemu życiu. 

Ważną kwestią wartą wspomnienia jest tutaj tryb życia, jaki prowadzimy. Jeśli nie jest on prawidłowy, możemy wtedy zauważyć zwiększoną podatność na czynniki biopatogenne. Wyeliminowanie obciążeń organizmu pozwala na pełny powrót do zdrowia, a prawidłowa diagnoza to pierwszy i bardzo istotny krok w stronę odpowiedniej i skutecznej kuracji.

 

Przebieg testu obciążeń

Metoda diagnostyki wg. dr Volla polega na pomiarze potencjałów bioenergetycznych punktów akupunkturowych powiązanych z odpowiednimi tkankami, narządami lub ich częściami. Badana osoba trzyma w ręku elektrodę, a operator wprawnie przykłada sondę do dłoni w odpowiednich miejscach w punkcie akupunkturowym na meridianie osierdzia. Dzięki zastosowaniu specyficznego systemu pomiaru można dokładnie rozpoznać stopień zaawansowania stanu zapalnego konkretnego narządu. W taki sposób jesteśmy w stanie zaklasyfikować ogniska chorobowe do jednej z trzech grup: zapalne, przewlekłe lub podostre.

Przebieg całego testu można podzielić na trzy ogólne etapy:

  1. Specjalista sprawdza stan funkcjonowania organów oraz układów organizmu.

  2. Specjalista informuje jakie obciążenia zalegają w organizmie,  do których między innymi można zaliczyć: grzyby, toksyny, metale ciężkie, pasożyty, zaburzenia metabolizmu glutenu, wirusy, niedobory witamin i minerałów.

  3. Analiza wyników testu oraz przygotowanie indywidualnej strategii kuracji usuwającej obciążenia w celu osiągnięcia pełnego zdrowia.

 

Ocena stanu zdrowia

W przykładowo stabilnej sytuacji odczyt pomiaru przewodzenia skóry zdrowego narządu wynosi 50-65. Natomiast w przypadku chorego narządu wartość ta będzie wyższa lub niższa od wskazanej. Wyniki pomiaru odgrywają znaczną rolę w postawieniu trafnej diagnozy. Ponadto grafika specjalistycznego programu, którego używamy podczas badania,  jest w stanie określić nam co spowodowało występujący stan zapalny. W tym celu wykorzystujemy selektor, czyli elektroniczną bazę informacyjną kopii patogenów. Mianowicie poszczególne barwy odpowiadają następującym stanom organizmu:

Czerwony- proces zapalny, stan nie jest chroniczny; łatwo przywrócić równowagę.

Zielony- norma. 

Niebieski- degeneracja, chroniczna, długotrwała patologia, którą z powodu wielu czynników trudno jest doprowadzić do normy. W tym przypadku czym dłużej zwlekamy, tym gorzej wpływa to na nasz stan zdrowia. 

Dzięki zastosowaniu metody Volla dysponujemy również cenną informacją, na którym etapie organizm powraca do normy.

 

Test obciążeń to kompleksowy przegląd stanu zdrowia organizmu, podczas którego dowiesz się wszystkiego o tym, co dzieje się w twoim ciele, jakie zmiany w nim występują i co należy zrobić żeby wyeliminować obecne dolegliwości, a to wszystko w trakcie zaledwie jednego testu. Dzięki temu wszystkie nasze wątpliwości, podejrzenia i zmartwienia potrafią się wyklarować, a my możemy zacząć skuteczne działanie przeciwko chorobie.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

umawianie wizyt

Zadaj pytanie