Blog

Chiropraktyka lekiem uniwersalnym

2019-01-25

Chiropraktyka zaskakuje swoim szerokim zastosowaniem i wyraźnymi efektami

Nawet najmniejsza zmiana w kręgosłupie potrafi dać o sobie znać w dobitny sposób dokuczając nam przy zwykłych, codziennych czynnościach. Poświęcając czas na leczenie skrzywień bądź zwyrodnień kręgosłupa, jesteśmy w stanie pozbyć się wielu dolegliwości, które wydawałoby się, nie mają nic wspólnego z kręgosłupem. Wśród nich wyróżniamy chociażby ból oka, głowy, różnego rodzaju alergie, a w skrajnych przypadkach możemy nawet przywrócić sparaliżowanej osobie władzę w nogach. Tym właśnie zajmuje się chiropraktyka.

 

Chiropraktyka w historii

Sama nazwa wywodzi się z języka greckiego i składa się z dwóch słów: chir (czyli ręka) i practicos (czyli praktyka). Nikt dokładnie nie wie kiedy i w jakim miejscu chiropraktyka powstała, jednak wiele źródeł wskazuje na to, że tego typu praktyka była wyjątkowo doceniana przez Hipokratesa, który powszechnie uznany jest za ojca medycyny. Można więc zakładać, że istniała już za jego czasów, a więc 460-377 r.p.n.e. Hipokrates twierdził, że problemy kręgosłupa i poszczególnych jego kręgów przekładają się na powstawanie wielu chorób, a za pomocą chiropraktyki jesteśmy w stanie ich zapobiec, a nawet wyleczyć.

 

Chiropraktyka to rodzaj kręgarstwa

Wojciech Brzeziński długo wyczekiwał zasłużonego urlopu. Tym razem miały to być aktywne wczasy na Mazurach. Liczne spacery, kajaki, wyprawa rowerowa, może jazda konna. W końcu nadszedł dzień wyjazdu. Cała rodzina zapakowała się w bagaże i czekała tylko, aż głowa rodziny przeniesie je do bagażnika samochodu, aby ostatecznie wyruszyć w drogę. Za każdym razem Wojciech dziwił się dużej ilości tobołów, ale jako jedyny mężczyzna w rodzinie czuł się w obowiązku przetransportowania ich samemu. Nie zastanawiając się dłużej, schylił się po jedną walizkę, za chwilę po następną. Tym razem zrobił to zbyt gwałtownie. W chwilę poczuł niezwykle silny, promieniujący ból, który kompletnie go obezwładnił. W następnej chwili pojawiły się mroczki przed oczami i opadł na ziemię krzycząc z cierpienia. Zastygł w pozycji półleżącej i nie mógł się poruszyć. Zaczął wołać o pomoc żonę, ponieważ każdy ruch sprawiał mu nieopisany ból. W szpitalu okazało się, że wyskoczył mu dysk.

Podobna sytuacja zdarzyła się Karolinie Kawczyńskiej. Jednak w jej przypadku schylała się ona do swojego 4-letniego synka, który prosił ją o wzięcie na ręce. Z jeszcze innej strony Sebastian Malinowski po prostu wstawał z fotela.

W każdych wspomnianych okolicznościach lekarze zalecali poddanie się operacji. Fakt, jest to pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy. Niemniej jednak, warto dać szansę naturalnym sposobom leczenia. Decydując się na chiropraktykę, możemy być pewni szybszej regeneracji dzięki nieinwazyjnej specyfice tego rodzaju leczenia. Poprzez odpowiedni masaż i ucisk palcami lub całymi dłońmi w konkretnych partiach, jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie lepsze i szybsze efekty, niż w przypadku ćwiczeń lub zwyczajnego masażu. Dotyczy to nie tylko przemieszczonego dysku, ale wielu innych schorzeń. Kręgarz podczas zabiegu wpływa na odpowiednie kręgi oraz odcinki mięśni, które nie są osiągalne przy wcześniej wspomnianych metodach.

 

Zalety chiropraktyki

Każdy, kto chociaż raz spróbował masażu, niezależnie jakiego rodzaju, wie, że potrafi on zdziałać cuda w naszym samopoczuciu. W przypadku chiropraktyki, mamy do czynienia z dużo większym i efektywniejszym zakresem działania. Bowiem dobrze wykonany zabieg może pomóc chorym cierpiącym nie tylko na bóle kręgosłupa, ale również między innymi migreny, rwy barkowe i kulszowe, bóle głowy i wiele więcej.

Chiropraktyka to także świetny sposób na leczenie różnego rodzaju wad postawy. Co więcej, sprawdza się u każdego, niezależnie od wieku. Jest to metoda delikatna, niosąca potężne zmiany znacznie ułatwiające nasze codzienne życie.

Chiropraktyka traktuje każde schorzenie od przyczyny jego powstania, dzięki czemu jest w stanie zapewnić stały powrót do zdrowia, w odróżnieniu do innych sposobów skupiających się jedynie na objawach.
 

Niewątpliwie chiropraktyka rośnie w siłę dzięki swoim wyraźnie widocznym efektom. Centrum Medycyny Naturalnej i Odnowy Biologicznej Trea również posiada ją w swojej ofercie. Jeśli więc potrzebujesz skorzystać z pomocy specjalistów, nie pozostawaj w bólu ani dnia dłużej, zgłoś się do nas i uwolnij się od źródła nieszczęść.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

umawianie wizyt