Blog

Masaż tajski wsparciem dla ciała i duszy

2019-05-17

Wypróbuj sposób na zdrowie sprawdzony i stosowany przez samego buddę

Według powszechnie przyjętej legendy za twórcę tajskiego masażu uznaje się osobistego lekarza samego buddy. Stąd w starożytności ta przyjemność przeznaczona była wyłącznie dla członków rodziny królewskiej. Jednak faktyczna historia tajskiego masażu jest dużo bardziej skomplikowana. Zawiera ona bowiem wpływy kultur m.in. z Chin, Indii oraz innych krajów południowoazjatyckich. Współcześnie Tajowie uważają, iż masaż tajski ściśle bazuje na teorii, w której ciało ludzkie jest wypełnione cząsteczkami zwanymi “lom”, czyli powietrzem, które początkowo wdychane do płuc, następnie transportowane jest przez 72 tysiące nieuchwytnych dla ludzkiego oka kanalików zwanymi “senami”. Misją tajskiego masażysty jest z wykorzystaniem odpowiednich technik uciskowych i wyciągających skupić się właśnie na tych miejscach.

 

Przebieg masażu tajskiego

Masaż tajski łączy w sobie elementy akupresury, jogi, rozciągania i refleksologii stanowiąc typ masażu głębokiego. Osoba masowana powinna być ubrana w luźne, wygodne ubranie, a sam masaż wykonywany jest na macie o umiarkowanej giętkości rozłożonej na podłodze. Dlaczego na podłodze, a nie na specjalnym łóżku, do którego jesteśmy przyzwyczajeni? Otóż jest to konieczne przede wszystkim ze względu na specyfikę tajskiego masażu. Technicznie wygląda to tak, że masażysta wykonuje spory wysiłek poruszając się wokół masowanej osoby układając ją w pięciu zasadniczych pozycjach jogi pasywnej (stąd częste określenie masażu jako „joga dla leniwych”): leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej, a więc potrzebuje na to odpowiedniej przestrzeni. Umożliwia to napinanie i rozciąganie mięśni przy jednoczesnym osiąganiu przyjemnego stanu relaksacji. Osoba wykonująca masaż używa przy tym swoich dłoni, kciuków, łokci, przedramion oraz stóp. Cała sesja powinna trwać minimum dwie godziny. Niemniej jednak my w swojej ofercie posiadamy krótsze sesje, dopasowane w zależności od Waszych preferencji. W tym czasie następuje rytmiczny ucisk i rozciąganie całego ciała włącznie z palcami oraz stopami. Wszystko odbywa się w poszanowaniu do wielowiekowej procedury.

 

Klasyczny masaż tajski

Według wcześniej wspomnianej tradycji masaż tajski sięga swoimi narodzinami 500 r. p.n.e. Od tego czasu powstało około 80 rodzajów tego zabiegu. Klasyczny masaż tajski całego ciała wykonuje się bez użycia olejków. Polega on na rozluźnieniu tkanek miękkich i mobilizacji stawów poprzez uciski i wykonywane pozycje rozciągające. Celem takiego masażu jest wyciszenie, odprężenie i usprawnienie zarówno ciała, jak i umysłu. Osiągamy wtedy stan głębokiej relaksacji, który utrzymuje się jeszcze na długo po zakończeniu masażu. Wpływa on również pozytywnie na nasz układ krążenia wspomagając tym samym regenerację organizmu oraz sprawia, że nasze stawy stają się bardziej elastyczne.

 

Wskazania

Masaż tajski zalecany jest przede wszystkim osobom, które borykają się z brakiem energii i ustawicznym zmęczeniem. Daje on ukojenie osobom na co dzień pracującym w stresie oraz narażonych na pracę w niekorzystnych warunkach dla ciała bądź umysłu. Masaż tajski wpływa na nas odprężająco i rewitalizująco, dodając siły fizycznej i pozytywnego myślenia. Pomaga on również w takich dolegliwościach jak: problemy trawienne, zaburzenia krążenia, bóle głowy. Co więcej, łagodzi objawy menopauzy i oczyszcza organizm z toksyn. Jak widać zakres pozytywnego wpływu masażu tajskiego na ludzkie ciało i duszę jest bardzo szeroki, a lista korzyści wydaje się nie mieć końca.

 

Przeciwwskazania

Istnieją pewne przeciwwskazania do masażu tajskiego (lub pewnych jego rodzajów) m.in. : ciąża, krwotoki, wady serca, złamania kości, choroby nowotworowe, tętniaki, choroby zakaźne. Niemniej jednak wystąpienie tych lub podobnych schorzeń nie musi oznaczać całkowitą rezygnację z masażu. Często wystarczy poinformować o nich masażystę, a ten indywidualnie dostosuje metody do możliwości osoby masowanej. Przykładowo przebyta operacja kolana nie jest przeszkodą dla tajskiego masażu kręgosłupa lub głowy.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

umawianie wizyt

Zadaj pytanie