Blog

Odmładzanie bez chemii i skalpela – czyli o niezwykłej mocy akupunktury kosmetycznej

2019-04-09

Daj swojej skórze szansę na odzyskanie zdrowia i młodego wyglądu. Naturalnie i bezboleśnie!

O niezwykłych rezultatach zabiegów wywodzących się ze starożytnej medycyny chińskiej pisaliśmy już wielokrotnie. Opisywaliśmy też leczniczą siłę igieł, która pozwala na przywrócenie organizmowi równowagi i skutecznie stymuluje go do samoregeneracji. Dziś natomiast pora na kilka słów na temat wykorzystania igieł akupunkturowych w... odmładzaniu. Okazuje się, że akupunkturę można wykorzystywać nie tylko w celach zdrowotnych, ale także po to, aby poprawić wygląd i kondycję skóry. Bez chemii, bez skalpela, bez zbędnej ingerencji w ciało – akupunktura kosmetyczna pozwoli osiągnąć efekt w pełni naturalnie i bezboleśnie.

Odmładzanie skóry z użyciem igieł akupunkturowych

Utrata sprężystości i kolorytu skóry jest zjawiskiem, które pojawia się z wiekiem, u jednych osób szybciej, u innych później. Już po 35. roku życia często można zauważyć, że skóra zaczyna wiotczeć, zmarszczki są coraz bardziej widoczne, a cała twarz traci swój owal. Skóra staje się coraz bardziej poszarzała, a pod oczami pojawiają się cienie. Przyczyną jest słabe krążenie, niewystarczające nawilżenie, niedotlenienie, a także utrata kolagenu, białka niezbędnego do zachowania sprężystości tkanek oraz umożliwiającego ich regenerację. Niekiedy szybsze starzenie się skóry wynika też z nieprawidłowej pielęgnacji lub nadmiernego opalania. W efekcie pogarsza się nie tylko jej wygląd, ale i funkcjonowanie.

Sposobów na odmładzanie jest bardzo wiele, jednak duża część z nich to zabiegi silnie ingerujące w organizm i potencjalnie dla niego niebezpieczne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest takie działanie na skórę, aby pobudzić procesy regeneracji i przywrócić jej młodość w naturalny sposób. I tu właśnie na arenę wkracza akupunktura kosmetyczna. Zabiegi polegają na nakłuwaniu bioaktywnych punktów na skórze - czyli analogicznie do standardowej akupunktury, ale tu powierzchnia, na której przeprowadzany jest zabieg, ogranicza się do twarzy.

Jakie efekty daje nakłuwanie skóry twarzy?

Po serii odpowiednio przeprowadzonych zabiegów wygląd i kondycja skóry twarzy znacząco się poprawiają. Nie jest to jednak magia, ale rezultat pobudzenia naturalnych procesów. Nakłuwanie prowadzi do rozszerzenia naczynek krwionośnych, a w efekcie do:

  • poprawy ukrwienia i mikrokrążenia,

  • lepszego dotlenienia komórek skóry,

  • poprawy przepływu niezbędnych dla skóry substancji odżywczych,

  • powrotu naturalnej zdolności do regeneracji tkanek i wytwarzania włókien kolagenowych,

  • łatwiejszego i skuteczniejszego oczyszczania skóry.

Naturalną konsekwencją tak dużej poprawy kondycji tkanek skórnych jest polepszenie ich wyglądu: ujędrnienie skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa kolorytu i sprężystości, mniejsza ilość wyprysków i innych zmian skórnych. Skóra wygląda młodziej i zdrowiej – i taka rzeczywiście jest. Odzyskuje to, co jest jej potrzebne – tlen i składniki odżywcze, a także możliwość ich sprawnego przepływu dzięki poprawie krążenia. Wszystko to w sposób w pełni naturalny.

Zabiegi z zakresu akupunktury kosmetycznej są polecane osobom po 35. roku życia, które zauważają pierwsze objawy starzenia, a także młodszym, jeśli ich skóra jest wyjątkowo zniszczona w efekcie zaniedbania lub nieprawidłowej pielęgnacji. Aby osiągnąć najlepszy efekt, koniecznych jest zwykle od 10 do 15 zabiegów, każdy trwający około 40 minut. Długość terapii jest dobierana indywidualnie do osoby, która się na nią decyduje - do stanu skóry oraz jej reakcji na stymulację.

Warto skorzystać z naturalnych metod zanim podejmie się radykalne, ingerujące działania z zakresu medycyny estetycznej. Ludzki organizm ma naturalną zdolność regeneracji, również w obrębie skóry. Wystarczy jedynie dać mu szansę i odpowiednio wesprzeć w tym procesie - a nakłuwanie igłami akupunkturowymi jest na to najlepszym na sposobem.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

umawianie wizyt

Zadaj pytanie