Blog

Przez masaż do pięknej sylwetki – czyli kilka słów o masażach modelujących

2019-05-08

Dzięki specjalnie opracowanym masażom można osiągnąć wspaniałe efekty.

O pięknej, kształtnej sylwetce marzy niemal każda kobieta. Wysiłek, który wiąże się z dążeniem do tego celu, jest niejednokrotnie bardzo duży, a na efekty trzeba dość długo czekać, dlatego konieczna jest cierpliwość i wytrwałość. Zdrowa, zbilansowana dieta i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna są podstawą do tego, aby poprawić wygląd i kondycję ciała. Jednak dodatkową, bardzo cenną pomocą w tej drodze są masaże modelujące sylwetkę – zabiegi opracowane na podstawie wiedzy na temat ludzkiego ciała i zachodzących w nim procesów.

Modelowanie sylwetki dotykiem

Skuteczne modelowanie sylwetki za pomocą masażu to nie mit ani chwyt reklamowy, ale prawdziwy, skuteczny sposób na to, aby poprawić jej wygląd i szybciej osiągnąć pożądany efekt wizualny. Na ciało można działać z zewnątrz na wiele różnych sposobów. Pobudzanie go i wywoływanie określonych procesów fizjologicznych z czasem przekłada się na rezultaty widoczne gołym okiem.

Istnieje kilka rodzajów masaży modelujących. Najlepsi specjaliści korzystają między innymi ze sprawdzonej metody Szkoły Masażu "Daring", której celem jest przede wszystkim przyspieszenie przepływu krwi. Dzięki tarciu pojawiającemu się podczas masażu, naczynia krwionośne rozszerzają się. Uwalniają się także hormony, które wspomagają ten proces. W efekcie poprawia się praca serca i nerek, co przekłada się bezpośrednio na przyspieszenie przemiany materii i pobudzenie układu nerwowego, który stymuluje pozostałe układy i narządy w ciele do wzmożonej pracy. Najogólniej rzecz ujmując, ciało pracuje szybciej i spala większą ilość energii, co z czasem przekłada się na zmniejszenie jego masy i wysmuklenie.

Oczywiście to nie jedyny efekt masażu modelującego. Stymulacja tkanek skóry z zewnątrz pozwala na ich ujędrnienie i uelastycznienie. Podczas masażu rozbijane są tkanki tłuszczowe i pobudzany jest układ limfatyczny. Dzięki temu wygląd zewnętrzny ciała poprawia się: zmniejsza się cellulit, a z organizmu łatwiej usuwany jest nadmiar wody – dzięki czemu cała sylwetka staje się smuklejsza, a skóra wygładza się i poprawia się jej koloryt.

Inną skuteczną techniką jest masaż izometryczny, skupiający się głównie na mięśniach. Osłabione, zwiotczałe mięśnie są wzmacniane i rozluźniane podczas intensywnego, energetycznego masażu. Jego celem jest także przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. W efekcie mięśniom przywrócona jest siła i masa, stopniowo znika nadmiar tłuszczu, a ciało staje się bardziej wyrzeźbione, sprawniejsze i zdrowsze.

Piękne ciało i spokojny umysł

Aby osiągnąć pożądany efekt wizualny, nie wystarczą oczywiście same masaże, jednak często są one punktem wyjścia dla dalszych zmian w codziennym życiu. O ciało, które jest zrelaksowane i wypoczęte po masażu, dużo chętniej dbamy. Chcemy mu dostarczać jak najwięcej cennych składników odżywczych, wzmacniać je i pielęgnować. Dlatego łatwiej jest nam zmotywować się do podjęcia aktywności fizycznej czy też zmiany diety.

Masaż pozwala odpocząć nie tylko ciału, ale także umysłowi. Chwila poświęcona samemu sobie ma zbawienny wpływ na nasze ogólne samopoczucie – redukuje stres, pozwala zatrzymać się w codziennej gonitwie i zastanowić nad tym, co jest dla nas dobre. To kolejny argument za tym, aby zdecydować się na tego rodzaju zabieg.

Podsumowując, masaże modelujące wpływają na ciało pozytywnie na kilka sposobów:

  • pobudzają przemianę materii dzięki przyspieszeniu przepływu krwi i stymulacji układu nerwowego,

  • ujędrniają i uelastyczniają skórę, pomagają pozbyć się cellulitu,

  • wzmacniają mięśnie i przywracają im siłę,

  • relaksują umysł, poprawiają samopoczucie psychiczne i dzięki temu skutecznie motywują do lepszego dbania o swoje ciało.

Piękna, wymodelowana sylwetka nie musi być niedoścignionym marzeniem. Wystarczy właściwie zadbać o siebie i skorzystać z dostępnej pomocy specjalistów, aby wspólnie osiągnąć pożądany efekt.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

umawianie wizyt

Zadaj pytanie