Vegetative Reflex Test - co to jest i co można dzięki niemu wykryć?

Vegetative Reflex Test – co to jest i co można dzięki niemu wykryć?

2019-03-21

Jakie nieprawidłowości w organizmie można wykryć dzięki tej metodzie?

Vega Test, inaczej Test Wegetatywno-Rezonansowy WRT, to nowoczesna metoda diagnostyczna oparta na biorezonansie magnetycznym. Określenie to wywodzi się z pełnej angielskiej nazwy - Vegetative Reflex Test. Metoda ta wykorzystuje zjawisko reagowania ludzkiego organizmu na impulsy elektromagnetyczne. Jej twórcą jest niemiecki lekarz Helmut Schimmel, który starał się uprościć stosowaną przez Reinholda Volla technikę elektroakupunktury. Dzięki jego pracy dziś możliwe jest szybkie i dokładne określanie różnorodnych nieprawidłowości w organizmie. WRT stosowany jest powszechnie w wielu specjalistycznych gabinetach na całym świecie.

Co wykrywa Vegetative Reflex Test?

Metoda ta umożliwia wykrycie różnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, a w związku z tym znalezienie przyczyn dolegliwości i chorób, na które uskarżają się pacjenci. Stosując ją, można wykryć między innymi:

  • obecność pasożytów, bakterii, wirusów, pleśni i grzybów,

  • występowanie ognisk zakaźnych i infekcji,

  • zaburzenia metabolizmu,

  • nietolerancje pokarmowe i alergie,

  • obecność toksyn i neurotoksyn,

  • obciążenia geopatyczne (związane z promieniowaniem).

Jako że ludzki organizm jest systemem złożonym z powiązanych ze sobą układów i części, jakiekolwiek zaburzenia w jednym z organów mogą stać się przyczyną chorób i dolegliwości innych. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej znaleźć pierwotne źródło problemu i wyeliminować je, tak aby choroba przestała się rozwijać, a organizm miał szansę się zregenerować i powrócić do równowagi.

Bardzo często przyczynami różnych chorób są właśnie wyżej wymienione czynniki. Im szybciej uda się wykryć w organizmie to, co mu szkodzi, tym szybciej pacjent będzie mógł rozpocząć swój powrót do zdrowia. Vegetative Reflex Test to niezawodna w tym zakresie metoda, która pozwoliła już wielu osobom na złagodzenie lub eliminację trudnych dolegliwości.

Wykrywanie nietolerancji pokarmowych

Metoda Shimmela jest wykorzystywana także w celu wykrywania nietolerancji pokarmowych u pacjentów. Bardzo wiele dolegliwości zdrowotnych ma swoją przyczynę w nieodpowiednim dobraniu diety do potrzeb i ograniczeń organizmu. To, co jemy, ma być budulcem i paliwem dla naszego ciała. Jednak w przypadku, gdy któryś ze składników pokarmowych nie jest przez organizm przyjmowany, narażamy się na groźne niedobory, a także uciążliwe i niebezpieczne problemy trawienne, za którymi mogą podążać dalsze dolegliwości.

Wykrycie nietolerancji pokarmowej pozwala lepiej dostosować dietę do indywidualnych potrzeb: wyeliminować z posiłków to, czego organizm nie przyjmuje, zastąpić określone produkty innymi, które uzupełnią niedobory, nie wywołując niepożądanych reakcji, oraz wyeliminować wszelkie problemy zdrowotne, których pierwotną przyczyną jest błędny sposób odżywiania.

Jak przebiega badanie?

Podstawą wykonania badania jest znalezienie jednego biologicznie aktywnego punktu, zwykle na palcach dłoni. Punkt ten jest reprezentatywny dla całego organizmu, co oznacza, że przekaże pełną informację o kondycji ciała i zaburzeniach w każdym z układów i narządów. Przez ten punkt do organizmu wprowadzane są określone wibracje, które następnie powracają do aparatury w postaci rezonansu. Terapeuta na podstawie wyników badania może określić, gdzie w organizmie występuje nierównowaga i jaka jest jej przyczyna, po czym wskazać zalecane w tym przypadku terapie i działania.

Badanie tą metodą jest bezbolesne i bezinwazyjne. Jak się do niego przygotować? Na 2-3 godziny przed badaniem nie należy nic jeść oraz pić napojów energetycznych lub kawy. Przez dwa dni przed badaniem należy unikać alkoholu. Bezpośrednio przed badaniem konieczne jest zdjęcie całej biżuterii oraz wyłączenie telefonu komórkowego. Dokładne informacje zawsze są podawane podczas zapisywania się na wizytę, dlatego nie ma obaw, że coś będzie dla pacjenta niejasne. Cała wizyta tra ok. 1,5 godziny, wraz z omówieniem wyników uzyskanych podczas badania oraz dalszych zaleceń dla pacjenta.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

umawianie wizyt