O nas

kim jesteśmy

TREA Centrum Medycyny Naturalnej i Odnowy Biologicznej powstało już w roku 2005. Stworzyliśmy unikalne miejsce dla tych, którzy pragną skorzystać z uznanych oraz alternatywnych metod terapeutycznych, aby uzyskać lepsze funkcjonowanie całego organizmu, utrzymanie równowagi psycho -fizycznej oraz dobrostanu (well-being).

Centrum TREA poleca tradycyjne i nowoczesne metody naturalnej medycyny, terapie relaksacyjne i  metody kształtowania sylwetki. Świat naturo-terapii to różnorodne sposoby dbania o zdrowie, profilaktyka i leczenie.

Nasze usługi pogrupowaliśmy w następujące obszary:

  • Akupunktura
  • Terapie manualne (m.in. masaże)
  • Diagnostyka i terapie
  • Terapie odmładzające
  • Dietetyka
  • Bioenergoterapia

Przez kilkanaście lat działania zdobyliśmy zaufanie wielu stałych klientów. Trzon naszego zespołu tworzą specjaliści uznani w swoich dziedzinach, związani od lat z TREA. Współpracujemy z najlepszymi lekarzami i specjalistami terapii naturalnych, którzy w ciągu minionych lat pomogli wielu ludziom. Imponują swoją wiedzą, doświadczeniem i dbałością o pacjentów. Rezultaty osiągają poprzez stosowanie niekonwencjonalnych metod diagnostyki i leczenia, zabiegów profilaktycznych i technik rehabilitacji zgodnych z metodami medycyny niekonwencjonalnej, wzbogaconej najnowszymi osiągnięciami nauki i technologii medycznych.

Zgodnie z holistycznym podejściem patrzymy na człowieka całościowo i pomagamy mu równolegle na wielu poziomach. Centrum TREA oferuje kompleksowy system dbania o własne zdrowie. Nasze terapie koncentrują się na trosce o właściwą kondycję całego ciała poprzez zapewnienie niezakłóconego przebiegu energii życiowej wspomagającej procesy witalne.

Metodami uzupełniającymi ten proces są terapie pozwalające na właściwe pobieranie energii z pożywienia, umożliwiające osiągnięcie wewnętrznej higieny ciała poprzez oczyszczanie organizmu oraz pomagające uzyskać prawidłowo wymodelowaną sylwetkę i sprawność ruchową. Stale poszerzamy też zakres usług.

Wiadomo, że stres, skrywanie negatywnych emocji, przepracowanie, to - według medycyny chińskiej - przyczyny wielu chorób. Źródło złego samopoczucia tkwi w zaburzeniu równowagi przepływu energii chi w ludzkim organizmie. Jak twierdzili starożytni Chińczycy, taki styl życia może zniszczyć tę równowagę. Tak twierdzą również inne wielkie filozofie Wschodu.

XXI wiek to czas, kiedy niezdrowy tryb życia,
chroniczny pośpiech, złe odżywianie i brak ruchu nie są już akceptowanym elementem codzienności. Zdrowe zasady życia, stosowane w parze z uprawianiem sportu, higieną psychiczną, dbaniem o to, co jemy i jaki tryb życia prowadzimy, stają się dominującą filozofią życia rosnącej liczby osób.

Następuje stopniowy odwrót od eksploatowania sił witalnych w pogoni za karierą i zyskiem, robiąc miejsce na powrót do natury i wartości reprezentujących zdrowy, zrównoważony tryb życia. Zaczynamy odkrywać, że zdrowie to klucz do wspaniałego realizowania się w życiu i poczucia dobrostanu.

Dużo mówi się problemach zdrowotnych i psychicznych. O otyłości, nałogach, depresji, destrukcyjnym wpływie chronicznego stresu i przepracowania.

Zwracamy coraz większą uwagę na inne metody wspierania procesów poprawy jakości i przedłużenia naszego życia, takie jak medycyna naturalna, odnowa biologiczna, zrównoważona dieta, ruch i higiena psychiczna.

Medycyna akademicka patrzy coraz łaskawszym okiem na medycynę naturalną, która otwiera się na potrzeby człowieka. Coraz więcej mówi się o destrukcyjnym wpływie stresu, napięć nerwowych, niehigienicznego trybu życia. Praca ponad miarę, niedostatek snu, braku czasu na kontakty z bliskimi oraz na relaks i wyciszenie się niszczą nie tylko nasze zdrowie, ale też psychikę. Odbierają witalność i radość.

Coraz więcej zwolenników zyskuje filozofia slow life - sztuka uważnego życia, nakierowana na delektowanie się każdą chwilą i doznaniem. Bycia tu i teraz. Bez pośpiechu. Bez presji. Bez ślepej pogoni za sukcesem. Kluczowe jest, aby zwolnić i wsłuchać się w potrzeby naszego organizmu i psychiki. Zadbać o równowagę między życiem prywatnym i zawodowym każdego dnia (work-life balance).

Jak podkreślają Chińczycy, na zachowanie zdrowia wpływa nie tylko odpowiednia dieta, ale również pozytywny stan emocjonalny. Dla Chińczyków bardzo ważne jest to, aby człowiekowi nieustannie towarzyszyły w życiu uśmiech i radość. Jeżeli gryzie nas jakiś problem, porozmawiajmy z kimś o tym. Nie gromadźmy negatywnych emocji, takich jak złość, gniew, lęk, frustracja, życie w chronicznym stresie i pod presją.  Według medycyny chińskiej to właśnie one mają kluczową rolę w powstawaniu schorzeń.

W dzisiejszej cywilizacji ludzie niestety niezbyt często potrafią przyznać się do skrywanych negatywnych emocji. Ich kumulowanie wpływa niekorzystnie na stan naszego zdrowia. Dlatego psychoterapia, coaching, akupunktura, chińskie ziołolecznictwo, a czasem szczera rozmowa z terapeutą mogą odegrać nieocenioną rolę w doprowadzeniu organizmu, a przede wszystkim sfery emocji, do pożądanej równowagi.

Istnieją terapie oparte na tysiącletnich tradycjach i wiedzy medycyny Wschodu, które zalecają oczyszczanie organizmu, zdrowe odżywianie, dbanie o ciało i psychikę oraz zapewnienie prawidłowego przepływu energii.

Znajdź drogę odpowiednią dla Ciebie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i skorzystanie z usług naszych specjalistów.

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. X

zamknij
umawianie wizyt

umów się na wizytę

+(48) 22 623 02 58, 664 710 048

umawianie wizyt

Zadaj pytanie